Blessix-i sünnilugu

by | Aug 20, 2018 | Blogi

Kui ma oma teed ilumaailma suunas umbes 3,5 aastat tagasi alustasin, ei osanud ma oodatagi, et ühel ilusal päeval sõidan Londonisse ja Dubaisse Blessix-i  tooteid esitlema ja saan kutse Monacosse. Aastaid tagasi ma arvasin, et alustan millegi uue ja ägedaga, kuid täna on selge, et siis ma alles õppisin kuidas alustada teekonda, mille algusjärgus ma nüüd olen. Minult on palju küsitud, millest siis Blessix alguse sai? Kus ma võtsin julguse, et selliste toodetega nii väikest turgu vallutada? Kirjutangi nüüd lühidalt oma loo, et teisigi julgustada või siis mitte 🙂 Idee ja kontseptsioon tuli mul pähe Pariisis, seega ei tasu alahinnata Pariisi maagilist fenomeni, kus tõesti puhuvad üsna tugevad tuuled, mis tekitavad inspiratsioonilainetused. Lasin selle unistuse linnuna lendu. Julgusega polnud siin mingit pistmist, ma lihtsalt tahtsin nii väga luua kullaga tooteid. Sel hetkel ma ei mõelnud ei sihtgrupi ega raha ega millegi peale, ma oleks nagu panniga pähe saanud. Reaalsustaju kadus ja mõttes mõlkusid retseptid ja ideed. Kuidas neid teostada, see oli kuskil kaugemal, esialgu õhus koos selle unistuse linnuga. Manasin omale mõnusas roosas mannas silme ette BLESSIX.

Mis ma oskan öelda, kui ma oleks teadnud kui raske see saab olema, poleks ma sellega alustanud – või siiski, kes teab. Tegin oma elus 360 kraadise pöörde, jätsin oma senise juristi töö sinnapaika. Alustasin ümmargusest nullist.  Mul ei olnud piisavalt raha, koostööpartnereid, tarnijaid, ega isegi kontakte, rääkimata sihtgrupist, kellele toodet müüa. Kuid ma ei kahelnud, miski minu sees andis mulle tohutut enesekindlust.  Täna on mul hea meel, et selle otsuse tegin ja et mul oli selgroogu alustada sellega, mida armastan ja millega olen tegelenud juba hobi korras lapsepõlvest saati. Isa on mind palju mõjutanud oma keemialembusega, ta ise seda ei tea, aga ma olen tänu temale väga palju õppinud. Aitäh talle, olen saanud temalt kaasa selle, mida kooliõpikust ei saa. Kui ma loen kosmeetika tootjate edulugusid, siis kõik on kuidagi rafineeritud ja professionaalne, justkui muretu, keerleb ümber brändi ehitatud mulli. Võeti laenu või saadi EASi toetust ja siis tuli kõik kiirelt ja edu kasvas ja nüüd ollakse rahul ja õnnelik.  Mina ei ole taotlenud kumbagi ja ma pole siiani rahul, mulle tundub, et pidevalt on vaja midagi täiustada, juurde teha ja rohkem luua. Aga praegust olukorda ei saa muidugi võrrelda algusega, mis tõi üsna kiirelt tagasilöögid ja pisarad ja muidugi korduvalt soovi kõik sinnapaika jätta.

Pariisist tagasi ja Eesti ilumessile…

Tulin Pariisist tagasi ja esimese asjana ütlesin oma töökoha üles. Olin vabatahtlikult töötu ja tegin väikseid projektikesi ja haltuurat, võtsin mõned tööotsad vastu, hakkasin käima erinevatel kursustel. Sisuliselt puudus mul kindel sissetulek, õnneks aitas elukaaslane uue olukorraga valutumalt toime tulla. Kogu oma säästud ja rahanatukese kulutasin toorainele ja ökokosmeetiku kursustele. Tegin valmis oma esimesed kullakreemid. Alguses mitte keegi neid ei ostnud ega tahtnud nendest midagi kuulda, mõni koguni halvustas ja naeris välja. Olin kurb aga liikusin kindlalt edasi. Teadsin, et minu tootele on sihtgrupp. selleks oli vaja end näidata laiemale ringile.

Broneerisin ilumessile boksi ja läksin oma esimeste purgikestega kohale. Tooteks oli kullakreem 1 ja kullakreem 2, mille karbile oli juba siis kirjutatud Blessix. Oleks Te neid konkurentide ja teiste müüjate nägusid näinud. Nad vaatasid mind nagu ufot ja ilmaimet, ilmselt nad mõtlesid, et kuidas ma julgesin millegi niisugusega välja tulla ja veel selliste odavate purkidega. Kindlasti nad vaatasid õudusega mu  aktiivset müügitegevust. Ma ju uskusin  tõsimeeli, et kullakreem on kõige parem. Kreem oligi tegelikult ka hea. Kahju, et see esimene retsept mul kaduma läks.

Ohh seda Moulin Rouge ja glamuuri, mis mul peas valitses. Mind ei huvitanud teiste arvamus üldse. Tegin asja,  millesse uskusin. Ma rääkisin oma toodetest niisuguse innuga, et 150 kreemist suutsin ma maha müüa 118 kreemi, pluss kaks kinkisin ära. Minu elukaaslane nägi minu indu ja aitas korraliku müügimehena  igati kaasa 🙂 OI kui palju ma rääkisin sellest kui hea on ikka kullakreem ja mis see kõik nahale head teeb ja mis seal sees on jne. Ma rääkisin lihtsalt inimesed surnuks. Ausalt. See eest oli müük hea. Siis aga lõunapausi ajal nägin, et Reet Härmat, tuntud jumestaja müüb oma raamatut, läksin talle ligi, tutvustasin end ja kinkisin talle  esimese kullakreemi. ” Proovige, see on tõesti maailma parim kreem, ma ise tegin selle” – ja nii me tutvusimegi. Küsisin temalt Anu Saagimi kontakti, et saata ka talle toodet proovida. Sest kuld on ju pidevalt Anu ümber. Reet vaatas seda karbikest, tänas ja lubas mulle meili saata. Saatsin talle ise meili 🙂 Te ei kujuta ette seda õnne ja rõõmu minu sees, kui Reet ütles, et idee on küll väga vahva ja ta kindlasti proovib. Ta oli ainuke, kes oli minu vastu väga sõbralik ja kes ei naernud mu toodet välja. Peagi tuli aeg hakata oma sihtgruppi leidma, küsisin ühelt tuttavalt ettevõtjalt nõu, et mida tema soovitab, kuidas oma kliendid kiiresti üles leida. No tema vastas siis, et teeb koostööd blogijatega ja see on algatuseks väga hea. Aga soovitas mul kindlasti mitte skandaalse Mallukaga koostööd teha, kuna ta võib ettevõtte sõrmenipsuga maatasa teha ja et ta halvustab ja ütleb halvasti ja üldse ta ei saa aru, miks teda parimaks blogijaks peetakse.

Mina seepeale jäin rahulikuks ja mõtlesin oma peas, et vot just Malluka ma üles otsingi. Ma polnud temast kuulnud, ega tema postitusi lugenud, teadsin ainult, et soovin talle saata oma toodet testida. Ja kui ta ütleb, et see kreem on jama, siis järelikult ei tea ta, mis on hea – mul oli ju maailma parim kullakreem. Ja koostööd tahtsin teha ainult parimatega. Otsisin ta üles, see polnud sugugi keeruline. Helistasin, ta ei vastanud, siis kirjutasin, et kas ta palun prooviks super head kullakreemi ja annaks mulle tagasisidet, et olen loomas maailma parimat toodet ja et minu kreem teeb päriselt näonaha paremaks. Teate kui ma seda esimest kirja lugesin praegu, mis ma talle saatsin, siis ma saan aru küll, miks ta oli nõus proovima. Saatsin esimese kullakreemi teele, tagasisidet ei tulnud ega tulnud, kirjutasin kuu aja pärast uuesti, et kas ta on ikka kätte saanud ja kas toode meeldib ja et igasugune kriitika ja ettepanekud on oodatud. Ta vastas, et tal läks näonahk päriselt ka paremaks ja mõne aja pärast ilmus tema blogis minu esimese kullakreemi kohta postitus. Tagasiside oli oodatust veelgi parem. Mitte ühtegi halba sõna koledate karpide ja odava purgi ega ka puuduliku disaini kohta. Tegelikult väga sõbralik ja vahetu kogemus. Jutt oli ikkagi ainult kreemist endast. Aitäh, et Sa viitsisid proovida ja mulle vett peale ei tõmmanud. Ilmselt ta seda minu postitust ise kunagi lugema ei satu, sest tal enda blogiga 100 miljon tegemist ja miks ta peakski. Aga siit sai alguse meie koostöö ja ma olen väga õnnelik, et just temaga ühendust võtsin. Tegelikult aitas ta mind väga palju, ilma, et ta ise sellest teadis. Pealegi hoian nüüd isegi tema blogil aeg ajalt silma peal, mõni postitus on päris hea lugemine. Aga üldiselt ei ole ta sugugi nii hirmus inimene kui mulle räägiti, vähemalt minu hinnangul. Esimest postitust saad lugeda siit: https://mallukas.com/2016/06/06/kulla-ja-hobedaga-naokreem/

Õpetuseks: Usalda oma vaistu. Olulised on nõuanded aga mitte eelarvamused.

Seejärel hakkasin tegelema juba uute toodetega ja tellisin pakenditele disaini.  Konsulteerisin lisaks disaineriga, kes on teinud Itaalias kui USA-s tipp disaini, tema muidugi ütles mulle, et ma pean mõtlema sellele, et minu kliendid elavad paleedes ja mõisades ja mul pole mõtet Eestis oma aega raisata, sest idee on väga hea. Lisaks pean ma arvestama korraliku investeeringuga – raha mul sellist aga ei olnud. Osaliselt oli tal õigus ja nüüd aastaid hiljem olen ma tagasi jõudnud uue ja kallima, luksuslikuma sarja juurde Blessix imperial. Siin on veel pikk töö ees. Valmis kehakreem Venus Aroma, primer- kullakreem jumestuskreemi asemel, esimesed siidikreemid Silk and Shine ja uuenenud kullakreemid. Malluka blogi tõi mulle kliente juurde. Sain osta esimese dosaatori, tellida toodetele ohutushinnangud ja analüüsid. Isegi laua ostsin tootmiseks. Kulud olid suured ja igasuguseid asju oli pidevalt vaja. Tooraine oli liiga kallis, pidin peagi hinda tõstma, et mitte miinusesse jääda. Saatsin Anu Saagimile esimesed disainitud karbiga kullakreemid. Anu kirjutas mulle, et kreemid meeldivad talle ja nii ma saatsingi talle veel järgnevad ja järgnead timmitud tooted proovida. Ta oli väga lahke ja andis tagasisidet. Mitte kordagi ei halvustanud, ega pööranud isegi veidi algelistele purkidele tähelepanu.

Anne&Stiili ajakirjanik küsis Anu Saagimi käest, millised on tema hetke lemmikud ilutooted ja Anu vastas: “Kuna ma lasen tihti paljaste jalgade ja õlgadega ringi, siis #Blessix #kullakreemid on mu suur uus lemmik. Seda keeratakse looduslikest õlidest kokku kusagil Eestimaa metsas, purgis on ta pruun ja lõhnatu, aga sisaldab päris kulda, hõbedat ja siidipilbrit ning nahk näeb sellega erakordne välja. Särab sametiselt, mitte ei sätenda.” Pärast artikli ilmumist juhtus nii, et nõudlust oli rohkem kui pakkumist. Kliente tekkis nagu oavarrest. Aga mina ei jaksanud nii palju toota, ma tegin ju siis veel kõike käsitsi, vispliga segasin. Oi neid öötunde, mis sai üleval oldud ja rampväsinuna diivanile kukkudes paari tunni pärast jätkates. Ma sain osta omale esimese masina, millega kreeme segada. Aitäh Sullegi Anu. Seejärel tulid juba uued purgid ja hakkasin ka ettevalmistama uusi tooteid. Olin õnnelik ja tuhinas. Esimene ja teinegi kullakreemide partii müüdud, purkide, karpide, disaineri ja tooraine arved sain tasutud. Esimene laine möödus ja siis mõne aja pärast  tuli tormilaine – tagasilöök. Telefon helises pidevalt ja kliendid kirjutasid, mõned soovisid raha tagasi saada, mõned kaebasid, kes sõimas ja kes avaldas oma nördimust. Olin juba harjunud ainult hea tagasisidega ja siis…

 

 

  Tagasilöök, täielik krahh

Äkki hakkasid igalt poolt uksest ja aknast kaebused tulema. Toode on riknenud kuigi 6 kuud pole veel möödas, toode on kuidagi õline ja karp laseb läbi, purk on vilets ja laseb läbi, pumppudeli korgist pritsib kreemi liiga palju. Kreem haiseb kassipissi järgi, toode on vahune ja mullitab, makske raha kohe tagasi või muidu…. Kinkisin oma naisele kullakreemi ja kaant ei saanud lahti, kreem saab liiga kiiresti otsa – kas te teete seda meelega või, isegi minu koer limpsid teie kreemi, ju siis teab mis on hea. Vähemalt üks hea tagasiside. Kõik – minu maailm varises kokku ja olin langenud häbisse, depressiooni ja masenduse. No mis sai valesti minna. Tundus, et kõik – kogu viimane partii. Nutsin, kartsin telefoni vastu võtta, ma ei julgenud isegi oma meile vaadata. Aga ikka jätkus kliente, kes nõudsid kullakreemi, aga mina ei tahtnud teha. Arved olid maksmata, tekkisid võlad. Olin nii kurb, et ma ei suuda seda praegu sõnades väljendada. Lubasin endale, et ma enam iialgi ei tee ühtegi toodet ja lähen Selverisse müüjaks, ei sinna ka ei saa, äkki keegi tunneb ära, “kuule sina müüsidki mulle selle kassipissi lõhnalise kreemi, maksa nüüd kohe raha tagasi, sa oled mulle võlgu”. Appi! Mis siis minust saab – ma olen läbikukkunud. Maksin umbes 20-le inimesele raha tagasi, vahetasin ca 15 toodet välja ja vabandasin ette ja taha. Eks kõik ei viitsinud ühendust võtta. Oi, mul oli valus.

                                                   Halvad ajad möödusid

Pärast nädalat magamist, voodis lesimist ja nutmist, ma enam ei viitsinud ennast haletseda. Tõmbasin kardinad eest, lülitasin telefoni sisse ja läksin oma elukaaslasega trenni, hakkasin uuesti liikuma ja julgesin kodunt välja minna. Panin kiirmüüki oma väljarenditud korteri. Vaja oli suuremat summat, et edasi liikuda. Ühel õhtul võtsin tagasisaadetud kreemid ja vaatasin neid, kurjam küll, mis selle partiiga ometi juhtuda sai. Otsustasin ühendust võtta oma õppejõuga, keemiku ja farmakoloogiga, rääkisin talle loo ära ja me kohtusime. Tegime laborianalüüsid, vaatasime koostise üle ja saime probleemile jälile. Kassipissi lõhna tekitas naturaalne päevalilleõli, mõni kreem ei säilinud kuna õhk pääses vahele ja kolloid kulla ja hõbeda vahekord oli viimases partiis liiga madal. Olin oma väsinud peaga ilmselt tootmisprotsessis vea teinud. Uuenenud retsept tuli ümber teha – jälle. Sain temalt kontakti ja läksin Tehnika Ülikooli laborandi juurde, et asi põhjalikult selgeks teha. Tegime kulla ja hõbeda vahekorra analüüsid ja katsed. Kõik muutus, tegin mitukümmend erinevat test versiooni ja lõpuks saime vahekorra õigeks ning kuu aja pärast näitasid testid, et toode säilib. Vahetasin ära purgid ja pudelid, töötasin välja nanotehnoloogilise kreemi, vahetasin välja  õlid ja asendasin kergematega ja kallimatega. Seejärel võtsin konsultatsiooni parfümeerilt ja tehnoloogilt, et tooteid veelgi timmida, poole aasta pärast näitasid taas testid, et toode säilib. Paiskasin müügile uue partii. Aitäh keemia doktorile Hr Jõgile, kõikide nõuannete ja soovituste eest. Nii palju positiivset tagasisidet ja klientide kirju me pole kunagi varem veel saanud kui nüüd. Nii, et aastate pikkune töötulemus on seda väärt. Ta kirjutas mulle meili, et tegemist on väga hea kullakreemi retseptiga ja soovis mulle edu!

Õpetuseks: ära peida end probleemide eest ära, vaid vaata neile reaalselt otsa, ole aus nii enda kui teiste vastu ja lahendused tulevad, kui mitte kohe siis õige pea. Õpi vigadest aga ära korda neid.

                                                        Kõik muutus paremaks

Sündisid uued tooted koostöös asjatundjatega. Täna osalevad kullakreem primer ja silmaümbruse geel merekollageeniga Monacos ja Londonis võistlustel. Silmaümbruse geel on Eestis auhinnatud Iluguru iluteemantiga ja primer . kullakreem jumestuskreemi asemel valis Buduaar rahvalemmikuks ja parimaks kehatooteks Venus aroma kehakreemi.

Ühel ilusal õhtul, kui olin oma Hispaania reisilt tagasi tulnud, vaatasin oma päikesest räsitud juukseid, need olid kuivad, päikese põlenud ja kloorist kahjustunud. Istusin köögis ja vaatasin siidikoti infot, 18 aminohapet, kuuma ja külmakaitse jne. Äkki kargas pähe mõte: JUUKSESIID. Jooksin mööda maja ringi ja hüüdsin kõigile: Mul tuli idee! Oh issand, jälle, no mis siis nüüd… Blessix sai ametlikult täpselt ühe aastaseks, kuid enne seda oli õppimise ja vigade tegemise aeg. Juuksesiidi tegin algusest peale koostöös asjatundjatega, tahtsin väga head lõhna ja kohest kaitset juustele. Ma arvan, et see õnnestus mul. Täna võib öelda, et juuksesiid on inspireeritud vahemere randadest, päikesest, tuulest ja mereveest 🙂 Ma armastan seda toodet!  Selles on isegi kuldne lainetus kui seda raputada.

 

Õpetuseks; tee koostööd alati väga heade ja parimate asjatundjate ja spetsialistidega, nii muutud ise ka targemaks  ja sinu toode või teenus paremaks.

Õige pea ja üsna kiiresti, täpselt 10 kuud tagasi tõi uue edulaine meile juuksesiid, mis läks nagu kulutuli laiali ja see on siiani enim tellitud ja müüdud toode meie veebipoes. Seejärel sündisid  juba teised juuksetooted, siis juba kehatooted, ripsmeseerum ja käte- ja küünehooldus. Töös on veel ca 12 toodet ja oleme alustamas uut hooaega. Aitäh kõigile, kes te minuga olete olnud, Blessix-isse  uskunud ja mind minu teekonnal aidanud ja kõigest hoolimata lojaalseks jäänud. Ma tean, et minuga on vahel raske ja nõuan võimatut, tegelikult tahan lihtsalt parimat.

Blessix jätkab oma hooaega koostöös parimate koostööpartnerite, oma ala proffidega ja meie toodete taga on maailma kaunimad ja säravamad naised, ikka selleks et inspireerida teisi ja et õhus oleks kuldset luksust ja siidist paitust. Juuksesiidi eduloost aga räägin juba järgmisel korral. See teekond viis meid Londonisse ja Dubaisse, kus jagasime lauda ettevõtjatega, kelle käibed ulatuvad miljonitesse ja sadadesse miljonitesse, kes toodavad üle maailma ja kelle lugudest sain tohutult tuge ja inspiratsiooni. Neil oli niipalju huvitavaid lugusid rääkida ja minu tagasilöök oli väike raputus õigel ajal ja neid on olnud vähem või rohkem kõigil. See ongi arengu loomulik osa. Lihtsalt sellest eriti ei räägita.

Sigrid Keskküla, Blessix looja