Kolloidhõbeda müüdid ja tegelikkus

Kui sa kolloidhõbedast veel kuulnud pole, siis kindlasti kuuled peagi sellest kui ühest Koroona või gripi viiruse ennetamise, alternatiivravi võimalusest tervisehädadele, nahaprobleemidele või muul sarnasel juhul.

Paljud tervisetoodete poed ja apteegid pakuvad mitmeid erinevaid kolloidhõbeda tooteid. Internetist võid leida kuhjaga infot kasulike omaduste kohta kuid kahjuks on info segadusse ajav, kuna paljudes allikates on vasturääkivad arvamused. Lisaks hirmutatakse kolloidhõbeda kasutamise kõrvaltoimena Argüüria tekkimist , kuid jäetakse lisamata, et selliseks kõrvaltoimeks on vaja tarbida aastaid ja igapäevaselt üsna kanget kolloidhõbeda konsentratsiooni suures koguses või töötada aastaid hõbeda kaevanduses. Kolloid kullast on aga infot üsna vähe, kuid seda teab igaüks, et kui silma alla tekkinud odraiva hõõruda kuldsõrmusega siis see justkui kaob imeväel. Ehks siis Internetist leiduv info võib segadusse ajada ka kõige suurema loodusravi entusiasti, seetõttu pakun tõenduspõhist infot, mis aitab teha kolloidhõbeda ja -kulla kasutamise kohta teadlikku valikut. Lähtun teadlase, emeriitprofessori akadeemik Hergi Kariku töödest, kes on enam kui veerand sajandit hõbeda ja kulla ravitoimet ja omadusi uurinud ja seda ulatusliku väliskirjanduse kaasabil.

Mis on kolloidhõbe?

Selleks et vesi ei rikneks, oli vanasti komme jooginõus hõbemünti hoida kuna teati, et isegi kuumadel päevadel vesi ei rikne kuna hõbe takistab vetikate, bakterite ja teiste soovimatute organismide kasvu. Huvitav on see, et Aleksander Suure sõjakäikudel jäid sõdalased, kes kasutasid tinast nõusid sageli nakkushaigustesse kuid mitte väejuhid, kuna nemad jõid hõbepeekritest ja sõid hõbenõudest. Niisamuti raviti haavu, et pisteti hõbemünt sideme alla jne. Iidsest ajast alates on hõbe olnud laialdaselt kasutusel haiguste levimist peatava vahendina. Selle kasutamine loodusliku antibiootikumina jätkus pikalt kuni 1940. aastateni kuni tekkisid antibiootikumid, mida meditsiinis ohtralt kasutatakse.

Tänapäeval muidugi pole vaja hõbemünti joogivette poetada, et kolloidhõbeda kasulikke omadusi kogeda. Sul on vaja ainult võtta mõned tilgad pudelist, mille saad poest osta. 1996. a.-l Hõbedainstituudis töötanud Richard Davies ja Samuel Etris kirjutasid oma uurimuses, et kolloidhõbe saab aidata kehal paraneda mitmel moel nii seespidiselt kui välispidiselt.

Kas on ohutu kasutada kolloidhõbedat sisaldavaid tooteid?

Kuigi Riiklik Täiendava ja Integreeritud Tervise keskus väidab, et kolloidhõbe võib põhjustada mõnede ravimite puhul halba imendumist, on väga vähe uuritud, kas kolloidhõbeda kasutamisel üldse on kõrvalmõjusid. Üks asjaolu, millega peab arvestama, on see, et kuna kolloidhõbe on väga võimekas antibakteriaalne vahend, peaks kindlasti selle seespidise kasutamise ajal võtma lisaks probiootikume, et säilitada mikrofloora hea tasakaal.

Otseselt rakkude hingamist mõjutades on kolloidhõbe kehale kasulik mitmel erineval moel, olles sealhulgas tõhus ka ravimina.  On välja toodud palju raviomadusi, mis on kinnitatud ka meditsiinilise kirjanduse poolt: bakterite ja mikroobidevastane, haavade ravis ja naha tervise hoolduses, viiruse ja põletiku vastane jne.

Miks on kullakreemide sisse hõbedat lisatud?

Kuningad, valistsejad ja ülikud jõid omal ajal hõbepeekritest, et mitte haigestuda. Kuld ja hõbe koos on aga tugevama, üigemini laialdasema toimega. Kolloidkuld vähendab vähi tekke võimalust, kolloidhõbe aga pidurdab mõnede kasvajaliikide arengut. Nahavähist on aga saanud lausa epideemia, mille põhjuseks tuuakse sageli päikest, solaariumit ja erinevaid kemikaale. Niipalju on ümberringi kahjulikke aineid, ka kosmeetikas, tahtsin teha midagi, mis oleks lisaks iluhooldusele ka reaalselt nahatervisele hea. Kuid minu tooted ei ole loomulikult meditsiinilised vaid põhinevad alternatiividele. Lisaks hõbedasisaldus kreemis aitab naha puhta ja klaarina hoida. Põletikulised vistrikud taanduvad ja naha üldmulje parandeb. Igalpool meie ümber on viirused ja bakterid, kanname neid ise oma näole käte kaudu, käsi saab küll desifitseerida, näonahaga on keerulisem, just sel põhjusel on hea kasutada toodet, mis tegelikult ka toimib. https://blessix.eu/pood/24k-kullaga-naohooldus/

Aga kuld, miks see hea on?

Kulda tunti juba eelajaloolises Atlantises. Kullast tehti juba siis eliksiire, nii, et üks vana ja salapärane lugu selle kullaga. Mind on kuld alati paelunud. Egiptuse targad hoidsid kullavett anumates, et seda kasutada ravi eesmärgil, Kleopatra igavese nooruse eesmärgil, on sellega kuidas on aga igavesti elab ta legendides siiani. Antiik-Roomas kasutasid õpetlased kullapulbrist ja oliiviõlistvalmistatud salvi nahavähi raviks. Loomulikult kasutasid alkeemikud kullast valmistatud eliksiire ka nooruse, ilu ja elujõu taastamiseks. Viimasel ajal on hakatud eriti efektiivseks ravianeks pidama kuld- ja hõbekolloidi ühispreparaati, milles lähtekolloidide massivahekordon 50:50, selle toime on parem kui koostisosadel üksikult ja eriline efekt avaldub naha tursete, põletikuliste protsesside korral. Seega me kasutame just sellist massivahekorda oma näohooldus toodetes. Loomulikult ohutus ja lubatud kogustes.

Kuld sümboliseerib ka päikest, luksust ja küllust, see on alati olnud kuningate krooniks ja  tervendajaks. Hõbe aga kuud, edu ja võimsat energeetilist kaitset. Mina usaldan läbi inimkonna kasutuses olnud kulda ja hõbedat rohkem kui kaasagse kosmeetikatööstuse vähe uuritud aineid.

Sigrid Keskküla, Blessix toodete looja

Glamour Kullakreem 50ml

Ainus näokreem, mis sisaldab kolloidhõbetat ja – kulda. Niisutab, toidab ja kaitseb sinu nahka. Annab näole kauni kuldse kuma.

49.00