Mida kõike võib leida kreemipurgist?

by | Aug 15, 2016 | Blogi

Tõenäoliselt oleksid sa väga ebameeldivalt üllatunud, kui su kaerahelbepakist vaataks sulle vastu ussike. Küll aga väike siidiuss kreemitopsikus peaks sulle heameelt valmistama. Miks?

Tänapäeval on näohoolitsuse jaoks mõeldud tooteid nii palju, et poeletid on nende all lookas ja valikut teha esmapilgul hirmus keeruline. Paljud koostisosad on sellised, mis on kreemitopsikusse peidetud just näilise luksuse tagamiseks, kuid tegelikult ei pruugi need nahale mitte midagi head teha. Ainult hea müügiargument. Üheks selliseks koostisosaks on näiteks parfüüm. Hästi lõhnavad kreemid ei pruugi tähendada seda, et need su nahale pai teeksid. Enamasti on lausa vastupidi, sest tugevalõhnalised parfüümid võivad nahka ärritada ja teha sulle pigem karuteene.Seda, et eelistada tuleks naturaalseid tooteid, teavad ju kõik, eksole? Aga mis nendest naturaalsetest koostisosadest oleks meie nahale parim? Eks see olla kõvasti inimese enda nahast olenev ja mingit ühtset rusikareeglit siinkohal ei ole. Küll on aga üks koostisosa, mida kasutavad üsna vähesed firmad, kuid mida on tegelikult kasutatud lausa tuhandeid aastaid. Mõelge, mis meenub teile, kui te mõtlete sõnadele imepehme, sile, sulgkerge. Eks ikka siid! Ja just siidiussikeste kookonid on need, mida on kasutatud ka juuste- ja nahahoolduses juba hirmus pikka aega. Lausa Vana-Hiina meditsiinis kasutati siidiproteiini haavade, armide ravis ja naha hooldamisel, India Ayurveda meditsiinis aga kasutati siidiussikesi massaažiõlides.

 

Tänapäeval on siidiussist valmistatud pulber kosmeetikas väga väärtuslik, kuna sisaldab lausa 18 erinevat aminohapet ja aitab su naha muuta siidpehmeks ilma liigse keemiata. Aminohapped on muuseas valkude ehituskivid ja kes ei sooviks siis tervemat nahka? Ma julgen arvata, et iga naine. Ja kui tänaseks päevaks on tõestatud, et näiteks vaalaplatsenta teeb juustele head, siis tegelikult tundub loogiline, et paljusid asju loodusest on võimalik inimesel ära kaustada ja enda heaks tööle panna.

Mis siis teeb just siidiproteiini kreemis nii ihaldusväärseks? Tänu oma unikaalsetele omadustele ei ole see ainult suurepärane kuivale nahale, vaid ka rasusele nahale. Olgem ausad, on tõestatud, et siidiussikestele võivad panustada isegi need, kellel on akneprobleemid, kuna siidipulbril on nii antibakteriaalsed kui ka põletikuvastased omadused, mis aitavad oluliselt tasakaalustada naha PH taset ja seetõttu parandada ka naha olukorda. Tean päris mitmeid edulugusid, kus aastaid akne käes vaevelnud inimesed on abi saand justnimelt tänu siidipulbrile.

Siidiproteiinis on  ka loomulik päikesekaitse ja see suudab uuendada vanema või kahjustatud naha  rakke, vähendades vananemisilminguid ja aitab vähendada pigmentatsiooni. Tundub nagu mingi võimatu imerohi eks? No päris nii ka ei ole, et kannad aga peale ja nagu imeväel on su nahk kohe nagu uus. Nagu enamike looduslike toodetega, peab varuma kannatust kuniks nahk harjub ja suuremate probeemidega võib minna lausa mitu kuud. Mida aga kohe tunned? Siidiproteiin teeb naha siidiselt pehmeks. Lisaks hajutab see nahal valgust, mis teeb sind visuaalselt nooremaks. Kas pole mitte tore?

Seega soovitan silmad lahti hoida just siidiproteiini sisaldavate toodete suhtes, sest see võib olla sulle abimeheks suurte murede lahendamisel, või anda sulle lihtsalt selle noorusliku kuma, mida iga naine peeglist näha soovib.

 

Mallukas