Mis on Tavaliselt Näokreemi Sees?

by | Jul 14, 2016 | Blogi

Kuulen pidevalt kuidas paljud ütlevad, et ahh parem olgu need lisaained sees kui, et kreem halvaks läheb. Mõneti võib nendega nõustuda. Tõsi on aga see, et kui su kreem ühel ilusal päeva hallitama läheb siis on see naturaalne :). Eks iga üks teeb oma valikud ise. Aga üks on kindel, mida peab teadma. Nahk on inimese suurim organ ja selle eest peab hoolt kandma. Suur enamus, mida määritakse nahale, imendub organismi. Niigi on meie ümber palju tehislikku, keemiat ja erinevaid mürke. Milleks siis ennast iga päev vabatahtlikult mürgitada. Vot mina ka ei tea aga see on keeruline teema ja tegelikult ei ole selles midagi uut. Mõned ained võiks siiski nahale kandmata jätta nagu näiteks mineraalõli, silikooni ja parafiini sisaldavad kreemid. Miks?
Mineraalõlid (petrolatum, parafiin, mineral oil) põhjustavad pooride ummistumisi ja sõna mineraal on eksitav, tegemist ei ole looduslike õlidega vaid filtreeritud nafta baasil õlidega (kasutatakse ka mootriõlideks jne). Silikoonid, mida kasutatakse kreemide viskoossuse tõstmiseks tekitavad tegelikult nahale kileja kihi, millest õhk ei pääse läbi. Seega tekivad komedoonid, vistrikud jne. Meile kõigile tuntud parabeenid on säilitusained, mis põhjustavad tegelikult naha enneaegset vananemist.  Nii, et tegelikult oleme suletud ringis. Tahame teha oma nahale head aga sageli osutame endale hoopis karuteene.
Naturaalne versus sünteetiline, see on igivana vaidlus. Samas vastavalt kaasaegsele tehnoloogiale on  kemikaalid ja nende bioloogilsed toimed täpselt samasugused või siis väga sarnased. Loomulikult ei ole kõik looduslik ka kasulik ja see, mis on kasulik ühele ei pruugi olla teisele. Mina olen aga seda meelt, et kõik, mis ma nahale määrin võiks olla naturaalne ja mürkide vaba. Tunnen oma tooteid ja tean, mida oma näole ja kehale määrin kuid pean tunnistama, et sageli on mõni bränd mind ostma meelitanud oma kauni pakendi või kõneka imago pärast. Olen emotsioonide ajel ostu sooritanud, andmata endale aru, milline on koostis. Pärast on komedoonid lõua ümbruses jne. Aga on loomulikult saadaval ka väga häid tooteid, need tuleb lihtsalt üles leida ja mitte end eksitada lasta. Üks väga hea võimalus on isetegemine.
Kellele sobib kookosrasv, siis üks lihtne kehavõi retsept:
100g kookosrasva
20g magusamandli õli
10g jojoba õli
10 tilka lavendli eeterlikku õli
Sulata vesivannil kookosrasv pehmeks, mitte vedelaks, lisa õlid. Vahusta mikserda või blenderda vahuseks, lisa lõpus eeterlik õli ja pane 150 või 200 ml purgikesse.